Za nami Spotkanie Noworoczne SRW RP

20.01.2017

To była jedna z najlepszych imprez w historii SRW- przyznają zgodnie jej organizatorzy. W czwartek 12 stycznia w sali Związku Rzemiosła Polskiego odbyło się spotkanie noworoczne. Jest juz tradycją, że rzeźnicy i wędliniarze na początku roku spotykają się by podzielić się opłatkiem, spotkać się i życzyć sobie wszystkiego co najważniejsze. Jak zawsze dopisali stowarzyszeni przedstawiciele zakładów mięsnych oraz firm wspierających.

O randze spotkania niech świadczy obecność przedstawicieli rządu, posłów, oraz organizacji rządowych. Ministerstwo rolnictwa reprezentowała pani Ewa Lech. Podsekretarz stanu w resorcie rolnictwa odczytała list, który do przedstawicieli SRW skierował minister Krzysztof Jurgiel. Sejm reprezentował pan poseł Krzysztof Ardanowski, a Senat pan Jerzy Chróścikowski. Nie zabrakło również pana Marka Posobkiewicza- Głównego Inspektora Sanitarnego, Jacka Kucharskiego- zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii, oraz przedstawicieli Agencji Rynku Rolnego. Nie mogło również zabraknąć szczególnie bliskiego wszystkim rzeźnikom księdza Tadeusza Magasa. Jak przedstawił go Prezes Stowarzyszenia- najlepszego rzeźnika wśród księży i najlepszego księdza wśród rzeźników. Kapłan rozpoczął spotkanie od zaintonowania kolędy, która po chwili rozbrzmiewała w całej sali. Po chwili na scenie pojawił się również zespół ludowy, który swoim śpiewem dodał szczególnej atmosfery spotkaniu. 

Wśród wielu gości pojawił się również mufti Tomasz Miśkiewicz. Nie da się niestety wymienić wszystkich zacnych gości, bo ten tekst składałby się wyłącznie z długiej listy nazwisk. Kolejne spotkanie naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia odbędzie się za kilka miesięcy na poznańskiej Malcie.
Obecność obowiązkowa!

  Sponsorami imprezy byli:  Firma WITT-Gasetechnik, Osłonka oraz Bank Zachodni WBK.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.