Świnie znów drożeją

05.01.2017

Na niemieckim rynku kolejny tydzień z rzędu odnotowano duże podwyżki cen. Podwyżki widać także w krajowych skupach. 

Po krótkim okresie dużych obniżek cen, jaki można było zaobserwować w drugiej połowie grudnia, ostatnie dwa tygodnie przynoszą wyraźną odbudowę cen skupu świń na niemieckim rynku. W porównaniu z okresem przedświątecznym, ceny „za Odrą” wzrosły już o 9 eurocentów, co w przeliczeniu na krajową walutę daje podwyżkę rzędu 40 groszy. Ceny w Niemczech stopniowo wracają więc do poziomu z pierwszej połowy grudnia.

Na wspomnianą sytuację zareagował także – choć z pewnym opóźnieniem – krajowy rynek. Według danych pochodzących z naszej sondy za żywiec wieprzowy pierwszej klasy, skupy płacą w tym tygodniu przeciętnie 4,67 zł/kg netto. Są one o 10 – 15 groszy wyższe niż w okresie przedświątecznym wciąż jednak daleko im do poziomu z pierwszej dekady grudnia. Tendencje obserwowane w Niemczech pozwalają jednak wierzyć w to, że ceny na krajowym rynku będą dalej wzrastać.

Żródło: Farmer.pl

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.