“Świętomięs Polski” w niedzielę we Wrocławiu

10.09.2020

Początek festynu 13 września o godz. 12, na placu przy ulicach Wita Stwosza i Szewskiej. Celem tego wydarzenia jest promocja mięsa wieprzowego oraz jego przetworów w dużych ośrodkach miejskich.

- W ramach festynu kulinarnego będą prezentacji i degustacje. Wszystko jest nieodpłatne. Najważniejszym elementem będzie scena kulinarna, gdzie zawodowi kucharze zaprezentują różne potrawy na bazie wieprzowiny - mówił Andrzej Łyszyk - organizator wydarzenia

Podczas trwania festynu kulinarnego zostanie wręczona nagroda “Carnelius”, która jest dedykowana dziennikarzom zajmującym się tematyką związaną z hodowlą i produkcją mięsa.

 

- O godz. 15:00 nastąpi wręczenie nagrody “Carnelius”. Nominowanych jest dwóch dziennikarzy. Wtedy też nastąpi oficjalne otwarcie festynu - mówiła - Magdalena Łubkowska - dyrektor Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej.

Dla przybywających przygotowano wiele atrakcji

- Będziemy prowadzić małe parady mięsne. Orkiestra Poznań Brass będzie chodzić po Starym Mieście, a hostessy będą częstować przekąskami mięsnymi. Przewidziana będzie strefa dla dzieci, a także przygotowany będzie kącik, gdzie będzie możliwość porozmawiania z dietetykiem - technologiem mięsa - powiedział Jacek Marcinkowski, członek Ogólnopolskiego Cechu Rzeźników-Wędliniarzy-Kucharzy.

 

Obecnie lansowany jest trend wegański i wegetariański, jednocześnie krytykowane są produkty mięsne i uznawane za tłuste i niezdrowe.

- Należy podkreślić, że kultura hodowli i tuczu bardzo się zmieniła. Jakość wieprzowiny uległa poprawie. Walory sensoryczne i kaloryczne zostały obniżone, a zwiększono mięsność. Powinniśmy po nie sięgać, bo są doskonałym źródłem białka, żelaza i witaminy z grupy B - zapewnia dr Ewa Dworecka Wąż

Atrakcje "Świętomięsa":

- Kocioł Świętomięsny

- Mega Patelnia Świętomięsna

- Grill Świętomięsny

- Scena Kulinarna - warsztaty i porady kulinarne prowadzone przez zawodowych kucharzy

Festyn Kulinarny potrwa od godz. 12:00 do 18:00

Warto dodać, że nazwa “Świętomięs Polski” została utworzona na potrzeby festiwalu kulinarne

Program Sfinansowany jest z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.