SRW RP przekazuje hodowcom pakiety bioasekuracyjne

09.10.2018

Po szkoleniu uczestnicy otrzymali tzw. pakiet bioasekuracyjny. Pierwsze z cyklu 10 szkoleń odbyło się w Bydgoszczy. W sumie kilkuset  hodowców dowiedzialo się o tym w jaki sposób zabezpieczyć swoje  gospodarstwo przed wirusem. Ma im w tym pomóc tzw. pakiet bioasekuracyjny, w skład którego wchodzi: środek dezynfekcyjny, opryskiwacz, kombinezony ochronne, ochraniacze na buty wysokie oraz rękawiczki.  Wielu z hodowców było szczególnie zaskoczonych tym, że w  zestawie pojawił się  opryskiwacz. Według ekspertów, opryskiwacze doskonale sprawdzają się przy dezynfekcji aut wjeżdżających do 
gospodarstwa oraz chlewni. Prócz hodowców pakiety otrzymali również myśliwi. W specjalnie przygotowanym zestawie znalazły się u nich m.in. worki na dziki. Program Integracja wiedzy i doświadczeń, finansowany jest z Funduszy Promocji Mięsa Wieprzowego a realizuje go Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP. Projekt zakłada przeszkolenie hodowców trzody chlewnej we wszystkich województwach. W przyszłym miesiącu szkolenia zostaną przeprowadzone w województwach: mazowieckim, podlaskim, podkarpackim, lubelskim, wielkopolskim, łódzkim, pomorskim, lubuskim, warmińsko-mazurskim.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.