Rozwijamy patriotyzm konsumencki

28.04.2023

     „Patriotyzm to nie tylko pielęgnowanie pamięci historycznej, dumnie śpiewany hymn czy łopoczące flagi w narodowe święta. Patriotyzm możemy wyrażać każdego dnia, wybierając do zakupowego koszyka krajowe wyroby, które pochodzą z lokalnych wytwórni – podkreślali autorzy apelu, wystosowanego  do konsumentów przed Świętami Wielkanocnymi. - Wspierając lokalny rynek  dbamy o dziedzictwo kulinarne naszego regionu. Chronimy miejsca pracy naszych bliskich i wspieramy przedsiębiorczość w regionie”.

       Apel, przygotowany przez Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP, podpisany przez wiele organizacji z różnych branż, trafił także do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. I znalazł tam wielu sprzymierzeńców. Efektem wspólnych działań będą liczne akcje promocyjne.

          Ten apel, którego celem jest ratowanie rodzimej, regionalnej i lokalnej produkcji wyrobów mięsnych, mlecznych, piekarniczych jest nadal aktualny. Szczególnie  teraz, przed Majowymi Świętami – tak bardzo przepełnionymi patriotycznymi akcentami – warto przytoczyć jego główne tezy:

1. Apelujemy do konsumentów: nie kierujcie się tylko ceną, ale przede wszystkim pochodzeniem produktów i ich składem.

2. Miejcie świadomość, że niska cena nie oznacza produktu równowartościowego z naszymi, polskimi, regionalnymi i lokalnymi wyrobami. Szczególnie teraz - mniej znaczy smaczniej...

3. Kierujmy się patriotyzmem konsumenckim, spędźmy te święta z wyjątkowym smakiem lokalnych produktów. Wybór tego, co choć nieco droższe, ale wysokiej jakości, pozwoli także ograniczyć tak powszechne marnowanie żywności.

BS

Fot.: Jednym ze wspólnych działań Stowarzyszenia i Ministerstwa Rolnictwa była wizyta wiceministra Janusza Kowalskiego z zakładach mięsnych SRW RP na Dolnym Śląsku

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.