Po 22 latach Chiny zniosły embargo na polską wołowinę

19.06.2023

Chiny zniosły zakaz importu polskiej i belgijskiej wołowiny pochodzącej z bydła poniżej 30 miesiąca życia - poinformowała chińska Generalna Administracja Celna (GAC) oraz Ministerstwo Rolnictwa i Spraw Wsi (MOA). Jak podaje "Global Times", zakazy importu zostały wydane w marcu 2001 r. po wykryciu w tych krajach choroby wściekłych krów. - Od tego czasu oba kraje wprowadziły prawa i przepisy dotyczące zapobiegania i zwalczania choroby wściekłych krów oraz ustanowiły mechanizmy bezpieczeństwa pasz i wczesnego monitorowania w celu śledzenia odpowiednich produktów od gospodarstw do konsumentów - podał GAC.

Chiny wysłały grupę ekspertów do Polski i Belgii w celu oceny systemu zapobiegania i kontroli choroby szalonych krów, która stwierdziła, że ​​odpowiednie środki spełniły chińskie wymagania dotyczące kwarantanny i zdrowia. W rezultacie Chiny zniosły zakazy importu zgodnie z przepisami dotyczącymi kwarantanny zwierząt i roślin, a także normami międzynarodowymi.

GAC i MOA w czwartek anulowały również zakaz dotyczący włoskiej wieprzowiny, który został wydany w 1999 r. W lutym agencje anulowały zakaz dotyczący kolumbijskiej wieprzowiny, nałożony w 2013 r. 

 

Źródło

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.