Nowa firma w SRW RP

02.02.2024

PHUP „Rolmięs” Maciej Zdziarski, Wincenty Zdziarski jest nową firmą członkowską Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP.
„Rolmięs” to spółka jawna, działająca od 1991 roku w Łabiszynie w województwie kujawsko- pomorskim. Od roku 2000 posiada certyfikat AgroBIOTest oraz atest EKOLAND. „Rolmięs” jest pierwszą w Polsce masarnią ekologiczną.
Rodzina Zdziarskich postawiła na rasy rodzime hodowane w certyfikowanych gospodarstwach ekologicznych. Rasy te cechują się m.in. genetyczną odpornością na choroby, długowiecznością oraz zdolnościami adaptacyjnymi do warunków środowiskowych i niewzbogacanych intensywnie pasz. W produkcji wędlin wykorzystuje się w Rolmięsie tuczniki rodzimej rasy złotnicka pstra.

W PHUP „Rolmięs” w systemie jednozmianowym (od poniedziałku do piątku) pracuje 29 osób.

Miesięczny ubój to 3 sztuki bydła, 30 sztuk tuczników. Miesięczna produkcja wyrobów stanowi około 3 tony.
„Rolmięs” posiada sklep zakładowy i dwa sklepy firmowe w Bydgoszczy - przy ul. Przyjaznej oraz przy ul. Curie –Skłodowskiej; prowadzi także sprzedaż z autosklepu na lokalnych targowiskach. Znakomite wyroby tej firmy można kupić również w soboty na bazarach ekologicznych w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu i Katowicach.
Warto dodać, że firma Zdziarskich posiada własne gospodarstwo ekologiczne, w którym zgodnie z przyznanymi certyfikatami hodowane są bydło, tuczniki i brojlery. „Rolmięs” współpracuje także z gospodarstwami ekologicznymi z regionu oraz hodowcami świń ras rodzimych.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.