W ostatnich dniach w szeregi Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP wstąpiła nowa firma. Jest nią spółka DPSG. Szefowie w wielu zakładach mięsnych zetknęli się i z tą nazwą, i z firmą, której główną działalnością jest transport mięsa na terenie Polski i krajów europejskich.
- DPSG jest spółką transportowo-handlową z ograniczoną odpowiedzialnością. Główna siedziba mieści się w Warszawie. Mamy także oddział w Gdyni. Oddział warszawski zajmuje się transportem, a pomorski handlem - mówi Michał Matyszko, pełnomocnik Zarządu.- Naszą drugą działalnością jest handel mięsem, głównie drobiowym, ale również wieprzowym. Póki co rozbiór kurczaka zlecamy jednej z czołowych polskich ubojni, w której cały cykl produkcyjny jest zarządzanyi kontrolowany przez osoby zatrudnione przez nasza spółkę. Chcemy jednak uruchomić na wiosnę własny zakład.
DPSG planuje zakupienie i zmodernizowanie zakładu w centralnej Polsce: – To nie jest przypadek – zaznacza Michał Matyszko. – W branży mięsnej pracuję od 10 lat. Obecnie naszym głównym odbiorcą jest rynek francuski. Chcemy się w ten segment rynku bardziej zaangażować. Myślimy o rozbiorze tuszki drobiowej, pakowanej w MAP i VACUUM, właśnie w zakładzie, o którym wcześniej wspomniałem.
Michał Matyszko podkreśla, że zna większość polskich firm mięsnych, w tym drobiarskich. Z wieloma zakładami od lat współpracuje, dostarczając surowiec. – Mogę śmiało powiedzieć, że w Europie obsługujemy każdy zakład z branży mięsnej. W imporcie i eksporcie mięso stanowi 95 procent naszych ładunków. Sprowadzamy mięso dla polskich firm głównie z krajów Beneluksu, Francji, ale także bardzo dużo z Hiszpanii. To są głównie elementy i półtusze wieprzowe. Elementy wołowe wozimy na Litwę, gdzie kooperujemy z dwoma wiodącymi producentami. W Polsce współpracujemy takimi firmami jak Farmio, Cedrob, Elczar, Food Service czy ZM Biernacki oraz wielu innymi.
O wstąpieniu do Stowarzyszenia Michał Matyszko rozmawiał z Łukaszem Wielgatem, wiceprezesem Zarządu. Okazało się, że sporo firm z SRW RP, to klienci spółki DPSG. – Uznaliśmy, że obecność w Stowarzyszeniu może zaowocować zwiększeniem kontaktów - mówi Michał Matyszko i dodaje, że mają już doświadczenie we współpracy z organizacjami branżowymi, ponieważ są także członkiem Krajowej Rady Drobiarstwa. – Nasza firma uczestniczy w wielu krajowych i międzynarodowych targach. Właśnie wybieramy się na targi ANUGA, które są doskonałym miejscem spotkań z przedstawicielami firm z branży mięsnej. Chcemy, by poznały nas także firmy, które jeszcze z nami nie współpracują. Mamy też pewność, że działając w SRW RP łatwiej nam będzie nawiązać nowe kontakty.
Bożena Skarżyńska
Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej |
|
---|---|
ul. Miodowa 14 00-246 Warszawa |
|
+48 22 6350184 507-130-369 |
|
biuro@srw.org.pl |