Jubileusz na Jasnej Górze

30.05.2022
Stowarzyszenie Rzeźników I Wędliniarzy RP obchodzi 100-lecie istnienia. Do kalendarza tej organizacji weszły rocznicowe pielgrzymki na Jasnej Górę. Takie jubileuszowe spotkania przed obliczem Matki Boskiej Częstochowskiej odbyły się z okazji 90- i 95-lecia.
Z okazji 100. rocznicy Msza Święta w intencji braci rzeźniczej i wędliniarskiej odbyła się 28 maja. 
Po jej zakończeniu członkowie Stowarzyszenia i ich Goście spotkali się w Kaplicy Jana Pawła II, gdzie wysłuchali wykładu o historii Jasnej Góry. Tę piękną opowieść, bogatą w przykłady jasnogórskich cudów, wygłosił o. Melchior Królik. Natomiast o rządowych  projektach wsparcia rolnictwa i branży przetwórczej mówił wiceminister Norbert Kaczmarczyk.
W jubileuszowych planach  SRW RP jest kolejne spotkanie połączone z rocznicowe konferencją. Odbędzie się we wrześniu na Zamku Gniew.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.