IJHARS ma 20 lat

18.09.2023

Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) obchodziła swoje 20-lecie. Uroczyste spotkanie z udziałem ministra Roberta Telusa - odbyło się w siedzibie resortu rolnictwa.
– To, że polski produkt ma tak doskonałą markę, że konsument sięga po niego coraz chętniej, że można być pewnym jakości i bezpieczeństwa tego produktu, jest w dużej mierze zasługą codziennej pracy inspektorów IJHARS – stwierdził szef resortu rolnictwa. Minister zauważył, że zaangażowanie pracowników IJHARS sprawia, iż przepisy nie są tylko martwymi zapisami, ale mają praktyczne zastosowanie. Robert Telus zaznaczył, że rola Inspekcji jest szczególnie ważna w czasie trwającej wojny w Ukrainie, gdy do Polski napływają produkty spoza Unii Europejskiej.
Jubileusz był okazją do wręczenia odznaczeń państwowych. Z rąk doradcy Prezydenta RP Andrzeja Waśki oraz Głównego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych Przemysława Rzodkiewicza zasłużeni pracownicy IJHARS otrzymali srebrne i brązowe „Medale za długoletnią służbę” od Prezydenta RP. Minister Robert Telus wręczył zaś pracownikom IJHARS o szczególnych zasługach odznaki honorowe Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi „Zasłużony dla Rolnictwa”.

Na podstawie MRIRW
Fot. MRiRW

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.