Filmy w ramach kampanii JAK ROZPOCZĄĆ ROLNICZY HANDEL DETALICZNY (RHD)?

28.09.2020

  „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

JAK ROZPOCZĄĆ ROLNICZY HANDEL DETALICZNY (RHD)

 

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FILMÓW

 

Agroturystyka czyli jak RHD może zwiększyć atrakcyjność turystyczną miejsca

- W materiale zostały przedstawione gospodarstwa agroturystyczne, które produkują przetwory w ramach RHD.  W materiale chcemy zachęcać pozostałych gospodarzy do wytwarzania przetworów w ramach RHD.
https://youtu.be/nzHXqWWZyOcGdzie sprzedawać produkty wyprodukowane w ramach działalności RHD?

- Ukazane zostały kanały dystrybucji produktów z RHD, przedstawione zostały miejsca w których można sprzedawać produkty (targi, festyny) a także działających platform sprzedażowych, przedstawienie  jednego z ODR-ów, który pomaga w sprzedaży rolników. W materiale ekspert opowiada o tym jak za kilkanaście lat będą wyglądały kanały dystrybucji.
https://youtu.be/kHLnqEEKKq0 

 

Jak założyć działalność RHD?

- W filmie zostało przedstawione gospodarstwo, które właśnie rozpoczęło tego typu działalność dostosowując ją pod wymagania RHD.

Wyjaśnione zostały zasady prowadzenia działalności RHD, określone limity dot. sprzedaży oraz dochodów czerpanych z tego typu działalności
https://youtu.be/_jogWBhgCeE  Rolniku, o tym musisz pamiętać, czyli jakich błędów uniknąć

W tym materiale pojawiają się najważniejsze zagadnienia dot. ewidencjonowania sprzedaży, obrotu produktami w momencie choroby przetwórcy zagrażającej przeniesienie  jej na produkty, informacje dot. miejsc do których nie można sprzedawać produktów RHD
https://www.youtube.com/watch?v=gzqEnfkcmH0&feature=youtu.beJak się wyróżnić. Czyli czym zainteresować konsumenta sprzedając produkty pochodzące z RHD?

- W materiale zostały przedstawione znaki jakości oraz wymogi jakie należy spełnić by je otrzymać. Ponadto w materiale został przedstawiony rolnik, który opowiedział o średniej cenie konwencjonalnego produktu porównując go z ceną ze znakiem jakości. W materiale został poruszony ważny temat przygotowywania poprawnych etykiet na produkty, a także sposobu przechowywania produktów. 
https://youtu.be/OkT8Hv_GnaE  

 

Dziesiątka najpopularniejszych produktów RHD

- Przedstawiamy 10 najbardziej znanych i lubianych przez konsumentów produktów z RHD. Ukazujemy produkty, które zdobyły popularność w różnych regionach kraju i opowiadamy dlaczego.

https://www.youtube.com/watch?v=Wx1zqtiYHRI&t=47s

 

Jakie dodatki można stosować w produktach RHD

W materiale zostały przedstawione podstawowe informacje dot. stosowania dodatków znajdujących się w produktach ich maksymalna ilość oraz informacje dot. terminów ważności produktów. W materiale został przedstawiony producent RHD.

https://youtu.be/NlROyBbmiO0

 

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.