Doktor Honoris Causa dla profesora Andrzeja Pisuli

22.05.2018

               Nadawanie tytułu doktor honoris causa jest akademicką tradycją, która w SGGW rozpoczęła się w roku 1929. Senat Akademicki po raz pierwszy przyznał wówczas to zaszczytne wyróżnienie rektorowi SGGW profesorowi Józefowi Mikułowskiemu-Pomorskiemu. Od tego czasu doktorat honorowy warszawskiej uczelni przyjęło 90 wybitnych przedstawicieli świata nauki, autorytetów moralnych i mężów stanu. W tym roku dołączył do nich m.in. prof. Andrzej Pisula, jako ekspert od wielu lat związany ze Stowarzyszaniem Rzeźników i Wędliniarzy RP oraz wieloma zakładami przetwórstwa mięsnego.

Profesor Andrzej Pisula jest nauczycielem akademickim, znanym i cenionym w kraju i zagranicą specjalistą z zakresu technologii mięsa i jego przetwórstwa, który całe życie zawodowe związał z SGGW. Profesor Czesław Waszkiewicz to specjalista SGGW z zakresu techniki rolniczej, którego zainteresowania naukowe dotyczą teorii i konstrukcji maszyn rolniczych, suszarnictwa płodów rolnych i właściwości fizycznych materiałów ziarnistych.

Podczas uroczystego posiedzenia Senatu Uczelni, na które zaproszono wielu gości z kraju i zagranicy, obu naukowców przedstawił prof. dr hab. Wiesław Bielawski, rektor SGGW.

Laudację na temat dorobku naukowego prof. Andrzeja Pisuli wygłosił prof. dr hab. Mirosław Sławiński.

Wykład prof. dr hab. h.c. Andrzeja Pisuli oraz obszerną relację z uroczystości zamieścimy w czerwcowym wydaniu Bilansu Dodatniego.

Tekst i zdjęcia: Bożena Skarżyńska

 

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.