Chcemy promować krupnioki śląskie

08.02.2023

Przedstawiciele Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP 2 lutego odwiedzili prezesa Stowarzyszenia „Krupnioki Śląskie”. Zarząd SRW RP ma nadzieję, że to spotkanie da początek wspólnym inicjatywom mającym na celu szerszą, pozaregionalną promocję krupnioka - najpopularniejszego produktu podrobowego na Śląsku.

Spotkanie odbyło się w budynku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Z ramienia SRW RP uczestniczyli w nim Celina Nierodkiewicz, sekretarz Rady Krajowej, a zarazem jedna z inicjatorek certyfikacji krupnioka oraz  Tomasz Parzybut, prezes Zarządu. Gościł ich Grzegorz Miketa, prezes Stowarzyszenia „Krupnioki Śląskie”.

Podczas spotkanie, jego gospodarz Grzegorz Miketa opowiedział m.in. o procesie certyfikacji, specyfice produkcji, a także o problemach związanych z szerszym promowaniem krupnioków. Właśnie ten ostatni punkt jest wyzwaniem, którego wspólnie ze Stowarzyszeniem „Krupnioki Śląskie”  chce się podjąć Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy, znane z cennych i udanych akcji promujących mięso i jego przetwory.

 Na początek obie organizacje zamierzają podpisać umowę o powołaniu konsorcjum, która da początek kampaniom promującym krupnioki śląskie.

O planach i kolejnych działaniach będziemy na bieżąco informowali.

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.