Alternatywne źródła białka - najciekawsze trendy podczas WorldFood Poland

06.04.2023

Zapotrzebowanie konsumentów na alternatywne źródła białka rośnie w niezwykłym tempie. Zarówno sieci handlowe jak i producenci żywności coraz częściej widzą konieczność dostosowania swojej oferty  do wyzwań środowiskowych i etycznych oraz oczekiwań konsumentów.

W dn. 19 kwietnia  w Warszawie, podczas targów WorldFood Poland, odbędzie się całodniowa konferencja poświęcona tematyce alternatywnych źródeł  białka z uwzględnieniem roślinnych zamienników produktów pochodzenia zwierzęcego, białka pozyskiwanego z owadów oraz mięsa komórkowego. W ramach konferencji eksperci i przedsiębiorcy  omówią bieżące trendy
i przeanalizują najnowsze dane i  badania na ten temat.

Na jakim etapie znajduje się transformacja systemu żywnościowego w Polsce?

 

W panelu przygotowanym przez RoślinnieJemy spotkają się przedstawiciele/elki różnych sektorów systemu żywnościowego i wspierający go eksperci. Postarają się zidentyfikować wyzwania w dążeniu do bezpiecznego systemu żywnościowego leżące na styku różnych obszarów - produkcji żywności, działania instytucji i prawa, promocji zdrowia oraz badań naukowych i rynkowych - a także drogi do ich potencjalnych rozwiązań. Analityk danych sprzedażowych  z Centrum Monitorowania Rynku
Sp. z o.o. opowie o zmieniających się trendach sprzedaży roślinnych zamienników mięsa i nabiału
w Polsce na bazie najbardziej aktualnych raportów i analiz.

 

Perspektywy rozwoju rynku alternatywnych źródeł białka

 

Innowacje, trendy i konsumenci na rynku produktów roślinnych – nad tymi zagadnieniami będą dyskutować przedstawiciele z Proveg oraz zaproszeni do dyskusji eksperci i  przedstawiciele zarówno globalnych jak i lokalnych graczy podejmujących coraz więcej działań, aby dostosować się do zmieniającego się rynku i wykorzystać pojawiający się potencjał wzrostu.

 

Mięso komórkowe - zagrożenie czy szansa rozwoju dla branży mięsnej

 

Panel rozpocznie się  prezentacją najważniejszych faktów o mięsie komórkowym: jak powstaje, jak wygląda, gdzie już można go spróbować, jak wygląda jego status w Unii Europejskiej i reszcie świata, jakie są obecnie największe bariery masowej produkcji. Grono potwierdzonych panelistów wprawdzie łączy pozytywne nastawienie do potencjału mięsa komórkowego, ale różni perspektywa patrzenia na temat.

 

Dlaczego warto inwestować w zrównoważone startupy. Najciekawsze trendy w foodtechu

 

Podczas prezentacji Michała Piosika z foodtech.ac usłyszą Państwo o najciekawszych trendach
w foodtechu w nadchodzących latach. Dowiedzą się Państwo o tym jak zmiana sposobu w jaki produkujemy, konsumujemy i przetwarzamy odpady po jedzeniu może poprawić warunki bytu ludzi na całej planecie.

 

Kto może uczestniczyć?

Wydarzenie jest przeznaczone dla wszystkich osób zainteresowanych tematem alternatywnych źródeł białka, w szczególności tych, które zawodowo związane są z branżą spożywczą.  Aby wziąć udział w konferencji należy zarejestrować się na targi WorldFood Poland. Zarejestrowani Uczestnicy mają zagwarantowany bezpłatny wstęp na wszystkie konferencje i debaty oraz inne wydarzenia towarzyszące targom.

Serdecznie zapraszamy!

Rejestracja online – https://rejestracja.worldfood.pl/

Szczegółowy program merytoryczny: http://bit.ly/3lLqMQL

www.worldfood.pl

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.