4 kroki do stworzenia działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej tzw. MLO

07.04.2021

 

 „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy Rzeczypospolitej Polskiej - Partner KSOW zaprasza na oglądanie filmów w ramach
 operacji pn. „4 kroki do stworzenia działalności marginalnej, lokalnej i ograniczonej tzw. MLO”

 

Kiedy warto przejść z RHD do MLO? - YouTube

W filmie ukazaliśmy rolników, którzy zdecydowali się na działalność MLO, przedstawiamy również informacje charakteryzujące ten typ działalności (skalę produkcji, dochodu). Pokazujemy też równice w działalności RHD i MLO. 
 
 
W odcinku przedstawiliśmy producentów MLO, którzy dostarczają i sprzedają swoje produkty. Film zawiera przykłady działalności producentów MLO oraz skuteczne kanały sprzedaży produktów.
 
 
 
W odcinku przedstawiamy producentów rolnych, którzy z powodzeniem prowadzą swoją działalność na zasadach MLO. W filmie znajduje się informacja, co było kluczem ich sukcesu. Podpowiadamy również na co należy zwrócić szczególną uwagę przy prowadzeniu tego typu działalności.
 
 
W materiale znajduje się informacja w jaki sposób przygotować odpowiedni biznesplan. Lekarz weterynarii oraz ekspert wyjaśniają wymogi dotyczące projektu technologicznego oraz wymogi higieniczne. Film zawiera również informacje dotyczące tego, które zakłady mogą skorzystać z odstępstw od niektórych wymagań higienicznych. 
 
 
 
W odcinku przedstawione zostały wymogi weterynaryjne, jakie należy spełnić w MLO. Ukazane zostały również branże, w których można założyć tego typu działalność. W materiale dodatkowo znajduje się informacja w jaki sposób zarejestrować działalność MLO, gdzie można zgłosić się po informacje oraz gdzie złożyć stosowne dokumenty. 
 
 
W odcinku znajdują się odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania przez rolników. Objaśnione zostały również sprawy kadrowe. W materiale znajduje się odpowiedź na pytanie dotyczące możliwości łączenia działalności MLO z ubojnią rolniczą w celu pozyskania mięsa.
 

 

Jednocześnie informujemy o możliwości zarejestrowana się jako Partner KSOW w bazie dostępnej na portalu internetowym http://ksow.pl.

 

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.