28.000 wniosków – ile to prosiąt?

19.09.2023

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa poinformowała, że wpłynęło do niej ok. 28 tysięcy wniosków o pomoc finansową dla hodowców trzody chlewnej. O pomoc mogli się ubiegać producenci trzody chlewnej zagrożeni utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi wojną na Ukrainie. Nabór zakończono 15 września.

W ramach programu jeden producent rolny będzie mógł otrzymać maksymalnie 500 tys. zł. Prowadzona działalność musi mieć status mikro-, małego lub średniego przedsiębiorstwa, a sam hodowca powinien posiadać numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Niezbędnym do spełnienia warunkiem jest prowadzenie w dniu 15 marca br. gospodarstwa, w którym były utrzymywane świnie, oraz zarejestrowanie w ARiMR zwierząt tego gatunku urodzonych między 15 marca a 15 sierpnia br. Stawka wsparcia wynosi 100 zł do każdego urodzonego w wyznaczonym przedziale czasowym prosięcia, które zostało do 31 sierpnia 2023 r. oznakowane i zgłoszone do bazy identyfikacji i rejestracji zwierząt IRZ.

Czy to wsparcie pomoże w zwiększeniu pogłowia trzody chlewnej w Polsce – przekonamy się na kilka miesięcy.

Na podst. informacji PAP

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.