„Wielkanoc - Mięsne Święta” na finiszu

22.03.2016

Na tegoroczny cykl imprez promocyjnych „Wielkanoc - Mięsne Święta - Polska Tradycja”, który rozpoczął się 9 lutego konkursem na najlepszy wielkanocny produkt wędliniarski, oprócz tej oceny składały się także: promocja na Starym Rynku w Poznaniu i Spotkanie Wielkanocne (12 marca); trzydniowa promocja, skierowana do młodzieży podczas Targów Edukacyjnych (18-20 marca) oraz konferencja prasowa w siedzibie PAP w Warszawie. Tegorocznym hasłem cyklu było: „Wieprzowina i wołowina na wielkanocnym stole”.

Wielkanocny stół, pełen znakomitych mięsnych rarytasów, towarzyszył spotkaniu dziennikarzy z przedstawicielami Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz organizacji branżowych. Do udziału w dyskusji organizatorzy zaprosili: wiceminister rolnictwa Ewę Lach; Włodzimierza Skorupskiego, Głównego Lekarza Weterynarii; Stanisława Kowalczyka, Głównego Inspektora IJHARS oraz Wiesława Różańskiego, prezesa UPEMI; Witolda Choińskiego, prezesa Związku Polskie Mięso; Jerzego Wierzbickiego, prezesa PZPBM; Rajmunda Paczkowskiego, prezesa KRD-IG i Grzegorza Majchrzaka, prezesa WZHTCh. Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP oraz Ogólnopolski Cech Rzeźników, Wędliniarzy i Kucharzy – organizatorów cyklu „Wielkanoc - Mięsne Święta - Polska Tradycja” – reprezentował Jacek Marcinkowski.

Uczestnicy dyskusji przedstawili aktualną sytuację w branży mięsnej. Zwracali uwagę na sukcesy produkcyjne i eksportowe, ale także na trudną sytuację, zwłaszcza w hodowli trzody chlewnej. Przedstawiciele Ministerstw Rolnictwa i Rozwoju Wsi wskazywali te obszary, które wymagają analizy i zmian. Dziennikarze wykorzystywali obecność gości i przeprowadzili wiele indywidualnych wywiadów dla prasy, radia i telewizji.

Spotkanie zakończyła degustacja mięsnych wielkanocnych dań, przygotowanych przez kucharzy z poznańskiej restauracji ABC.

Cykl  „Wielkanoc - Mięsne Święta - Polska Tradycja” w roku 2016 był sfinansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego i Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.

Tekst i fot. Bożena Skarżyńska

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.