Marko Walichnowy ma 25 lat

07.06.2016

Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe MARK'S - Marko Walichnowy, którego założycielami są Grażyna i Marek Marszałkowscy, świętuje swoje 25-lecie. Firma powstała w roku 1991. Pierwsza załoga liczyła niewiele ponad 30 osób.  Dzisiaj, po ćwierćwieczu działalności, w którym odnotowywano wiele sukcesów, ale i porażki, PPHU Mark’s to prężnie funkcjonująca firma rodzinna, w której obok rodziców pracują także dwaj synowie, wspomagani przez załogę, która liczy ponad 450 osób.

I właśnie z myślą o nich 4 czerwca w Walichnowach zorganizowano wielki rodzinny piknik pracowniczy. Był czas na przypomnienie historii firmy, podziękowania dla właścicieli i pracowników, uhonorowanie tych, którzy pracują najdłużej. Był czas na biesiadowanie przy znakomitym jadle, dobrą zabawę z atrakcjami dla dzieci i dorosłych, a nawet na… bicie rekordu Guinnessa.

Marko Walichnowy słynie wieloma znakomitymi produktami. Jednym z nich, obok wyjątkowej w smaku wołowiny (sztandarowego produktu eksportowego) i szynki walichnowskiej, jest golonka walichnowska, nagrodzona m.in. Złotym Medalem Targów Polagra.

I to właśnie tę golonkę wybrano do próby bicia rekordu. Dla podkreślenia jubileuszu firmy Marko Walichnowy do jedzenia golonki na czas zaproszono 25 śmiałków, wśród których była jedna kobieta. Zadaniem uczestników było zjedzenie 100 kilogramów golonki w ciągu 31 minut. Zadanie zostało wykonane pomyślnie. Organizatorzy, pod kierunkiem Jana Akielaszka, zapowiedzieli, że kolejna próba odbędzie się we Wrocławiu.

PPHU Mark’s jest członkiem Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP, które podczas uroczystości rocznicowych w Walichnowach reprezentował wiceprezes Piotr Ziemann. Gratulując rodzinie Marszałkowskich jubileuszu i życząc dalszych sukcesów w rozwijaniu firmy, Piotr Ziemann wręczył Markowi Marszałkowskiemu pamiątkowe tablo i srebrne bolo z logo SRW RP. Ten krawat, noszony z dumą przez uhonorowanych nim członków Stowarzyszenia, jest wyjątkowym i symbolicznym wyróżnieniem.

Tekst i zdjęcia: Bożena Skarżyńska

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.