Dzień dziecka dla podopiecznych domów dziecka- impreza Sfinansowana z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

08.06.2020

To było prawdziwe święto dla najmłodszych. W piątek 6 czerwca na terenie domu dziecka nr 2 przy Jaktorowskiej w Warszawie, Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy RP przygotowało dla dzieci niespodziankę. 

Od godziny 10 do 16 dzieci z kilkunastu domów dziecko uczestniczyło w grach i zabawach prowadzonych przez animatorów.

Na początku było przeciąganie liny, później rzucanie "śnieżkami" , nie zabrakło też puszczania gigantycznych baniek czy warsztatów tanecznych. 

Podopieczni domów dziecka chętnie korzystali też  z fotobudki, robiąc sobie zdjęcia ze śmiesznymi świnkami. Nie brakowało też występów wokalnych animatorów oraz wspólnego śpiewania, czy malowania świnek. Organizatorzy przygotowali również wspaniałe przekąski  tzw. słony i słodki stół. Na pierwszym serwowane były sandwiche, hot dogi oraz mini bułeczki z sałatą, karmelizowaną cebulą, pomidorami oraz oczywiście kotletami mielonymi. 

Dzieci chętnie kosztował  także bułeczki z kiełbasą imitującą nos świnki. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się słodki stół. Na nim pociechy mogły spróbować panna cotty, cake popsów, muffinek, bez w kształcie lizaków oraz ciastek i czekoladek.  Oczywiście, wszystkie słodkości nawiązywały swoim kształtem do świnek, tak jak choćby sałatka owocowa serwowana z arbuza w kształcie świnki. Plan imprezy był ustalony kilka tygodni wcześniej ze Stacją Sanitarno- Epidemiologiczną.

Dzieci z poszczególnych placówek przyjeżdżały w 1,5 godzinnych odstępach. Po tym czasie kiedy grupa była w autobusie, wpuszczana była kolejna. Tak by podopiecznych różnych placówek nie mieli ze sobą kontaktu.  Finałowym momentem  wydarzenia było wręczanie personalizowanych gadżetów uczestnikom. Każda paczuszka opatrzone były informacją "Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego". Wszystkie atrakcje były zrealizowane dzięki sfinansowaniu z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego.

 

Dane Adresowe

Stowarzyszenie Rzeźników i Wędliniarzy
Rzeczypospolitej Polskiej
ul. Miodowa 14
00-246 Warszawa
+48 22 6350184
507-130-369
biuro@srw.org.pl

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.